• Carl Valgus

Kuidas luua kasumlik e-poodPraegusel ajastul, vaatamata asjade rahunemisele, on selleks, et oma ettevõtet vee peal hoida, hädavajalikuks muutunud e-poed. Arvestades selle olukorra pika elueaja ning sellega kaasneva e-kaubanduse osakaalu suurenemisega, on e-pood just see, mis ettevõtet elus hoiab, sest keegi poodi kaupa ostma ega uurima ei tule. Et konkurentitega sammu pidada, tuleks luua kiiremas korras stiilne ja pilkupüüdev e-pood, kui seda veel tehtud ei ole, mis tagaks võimaluse firmal varasemast suuremaks kasvada, seda efektiivse ja kiire müügiga.


Siit meie 6 näpunäidet, kuidas luua oma ettevõtte jaoks kasumlik e-pood:1. Hoia asi lihtne!Üks peamisi reegleid, mida e-poe loomise juures peab silmas pidama, on asja lihtsana hoida. Oma e-poodi kujundades on lihtne ja minimaalne alati parem.


Mida rohkem segavaid faktoreid (üllatusreklaamid / “pop-up ads”, omavahel sobimatud värvid), seda rohkem suunab see kliendi pilgu eemale sellest, mis tegelikult tähtis on. Ettevõtjal pole vaja pole vaja kõikide tulede ja viledega e-poodi see hajutab tähelepanu. Hoia oma kujundust lihtsana, puhtana ja selgena fookus peab olema eelkõige müügi peal.2. Mõtle nagu klientKui sa tahad, et poe kujundus looks ettevõtte ja sinu vahel sideme, siis pead e-poodi luues ka mõtlema nagu klient. Peamiselt on vaid mõned asjad, mida sinu potentsiaalne e-poe külastaja saidilt soovib: et e-poes oleks lihtne liigelda, et see oleks hästi kujundatud ning see, et ostlemine oleks stressivaba, otsekohene ja lihtne.

Kujundades mõtle, milline asetus teeks liiklemise kõige lihtsamaks.

Mis mured võivad tekkida kliendil ning kuidas saaks sinu kujundus ja e-poe ülesehitus neid lahendada aidata? Kuidas muuta oma tooted pilkupüüdvamaks, et need külastajale silma jääksid?

Mõeldes nagu oma klient saad hoida ära palju vigu, mis müüginumbreid vähendavad.3. Too välja varasemad kogemusedArvustuste välja toomine on väga hea viis kasvatada usaldust oma klientides. Tsiteeri oma klientide positiivseid hinnaguid ning lisa need arvustuste hulka. Kliendi tsitaat ja pilt aitavad samuti kaasa (küsi kindlasti kliendilt luba enne, kui nende pildi ja tsitaadi lehele üles laed) — teades, et arvustuste ja varasemate ostude taga on päris inimesed, kasvatab usaldust veel rohkem.


Mida rohkem on sul positiivseid arvustusi, seda usaldusväärsem sa tundud.4. Hoia kategooria- ning tootelehed lihtsasti liigeldavadMitte miski ei tõmba müüki alla rohkem kui kategooria- ning tootelehed, millel on raske liigelda. Klient ei peaks minema läbi kümnete erinevate menüüde, et leida oma soovitud toodet.


Tee neile lihtsaks filtreerimine omaduste, näiteks värvi, suuruse või toote tüübi järgi. Mida lihtsamaks ja kättesaadavamaks teed oma kategooriad ja tootelehed, seda lihtsam on külastajal leida, mida nad otsivad, ning seda lihtsam on neil sooritada ost.5. Hoia ka oma makseala lihtsanaTäpselt nagu ka kategooriate ja toote lehtedega, PEAB maksmisala olemas lihtsalt kasutatav, selge ning otsekohene. Võib vabalt väita, et arusaamatu, raskesti liigeldav makseala on teine peamine faktor, mis tõmbab alla müüki.


Tee kliendile kõik kristallselgeks mis infot peavad nad ostu sooritamiseks sisestama ning kuhu, too välja erinevad tarnevõimalused, ning mida teha, kui tootega on midagi viga või nad peavad toote tagastama. Kui e-pood kogub klientide andmeid, mis on turundusele ülimalt tähtis tuleb DPR-i järgi kliendile teatada, milliseid andmeid leht kogub.


Lõpuks, kui ost on sooritatud, tuleks küsida kinnitust kliendilt, et ta teaks, et kogu protsess läks läbi ning kõik on nii nagu peab. Kokkuvõttes, tee protsess kliendile nii lihtsaks ja mugavaks kui võimalik.6. Tee oma tooted skännitavaksKirjutades pikkasid kirjeldusi oma toodetest, kui ilusad ja mugavad nad on, muudab kogu kogemuse kliendile tüütuks ning igavaks. Sinu e-pood peab olema skännitav. Mis ma selle all silmas pean?

Selle asemel, et lugeda sõnahaaval, tuleks sisu olla kiire pilguheitega arusaadav, tuues märksõnad nähtavale, et jutu sisu oleks kergesti ning kiiresti mõistetav.


Võta tekstid osadeks lahti olgu need toote kirjeldused, firma tutvustus, blogid — tee need lihtsasti skännitavaks. Hoia laused ja lõigud lühikesed ning too välja märksõnad tumedama värviga. Pikemate tekstide puhul kasuta täpploendeid.

Mida lihtsam on sinu e-poodi skännida, seda lihtsam on sinu külastajatel sisu sõnumist aru saada ning seda tõenäolisem on müük.BOONUSKuna piisavalt infot e-poe loomise kohta ei saa ainult kuue punkti sees välja tuua, siis pakume teile natuke veel... Kõige vähem peavalu nõudev lähenemine e-poe loomisele on kindlasti agentuuri või alltöövõtja palkamine, kellel on olemas kogemus ja teab, kuidas internetis asju müüa. Lihtsama e-poe saab oma leheküljele lisada mõne teenusepakkuja poolt alates 150€ eest, keerukamad ja efektiivsemad poed on tavaliselt 1000€ ringi, eriti mahukad projektid võivad küündida kuni 10 000€+. Ise tehes saab muidugi odavamalt, aga miks tekitada endale peavalu ja raskusi, kui saaksite oma aega paremini ära kasutada ning garanteerida endale kvaliteetse e-poe.


Kui te soovite luua enda ettevõttele kasumlikku e-poodi võtke meiega ühendust ja paneme kirja discovery kõne. Kui tunnete kedagi, kellel oleks vaja suurepärast e-poodi, siis vaadake meie referral programmi.


Täname lugemast!


56 views

© 2020 | RND Digital

Jälgi meie tegemisi sotsmeedias:

  • LinkedIn
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon